Konkurranseprogrammet

11.05.2009
Les hvilke norske kort- og dokumentarfilmer som er valgt ut til årets konkurranseprogram under Kortfilmfestivalen i Grimstad.
Hele 415 filmer ble sendt inn til vurdering hos festivalen – det er ny rekord. Av de innsendte bidragene er 80 filmer tatt ut til å delta i konkurranseprogrammet for beste norske kortfilm, 25 av dem konkurrerer også om prisen for beste musikkvideo. 16 filmer er tatt ut i konkurransen om beste lange dokumentarfilm.


Norsk kortfilm
2023, 28 min  -  Harald Fossen
Aerosol, 12 min  -  Jim Hansen
Alle fugler, 7min  -  Sara Eliassen
Bade, 2 min  -  Yngvild Sve Flikke
Bak lukkede dører, 10 min  -  Aleksander Leines Nordaas
Bangkok Stavanger, 12min  -  Fredrik S. Hana
Bars &Tones, 1 min  -  André Chocron
Betydningen, 7 min  -  Ketil Høegh
Brødre, 8 min  -  Lars Joakim Ringom, Sindre Hovden
Brudhlaup, 9min  -  Karin Pennanen
Brukerstøtte, 5 min  -  André Øvredal
Come Full Circle, 6 min  -  Finn-Erik Rognan, Nils J. Nesse
Darek, 14 min  -  Jonas M. Gulbrandsen

Den gode nabo, 9 min - Eivind Larssen
Den ulykkelige kvinnen, 5 min  -  Tomas Sem  Løkke-Sørensen
Dernede Mellom Mose Og Vissent Lauv, Saa Raa og Kold, 3 min  -  Anders Elsrud Hultgreen
Ekornet, 14 min  -  Stian Einar Forgaard
Eksperiment, 8 min  -  Robin Jensen
Elevkonsert, 10 min  -  Jan Otto Ertesvåg
Et glass oliven, 13 min  -  Elsa Kvamme
Europa, 15 min  -  Hisham Zaman
Fallet, 20 min  -  Gjertrud Maria Bergaust
Guri Gursjan &Gursjan Gru, 9 min  -  Eirik Aure, Johanne Anda
Harder Better Faster Stronger, 3 min  -  Oda Broch
Hinsides Tanker Eksisterer Ingenting, 5 min  -  Erling Hoveid
Human, 25 min  -  Thomas A Østbye
Isfiske, 6 min  - Atle Solberg Blakseth
Kanada, 20 min  -  Shahrokh Kavousi
Kirillov et la Pierre, 1 min  -  Mattias Cantzler
Kontroll, 22 min  -  Hanne Myren
Lille Røde Hette, 12 min  -  Jørn Utkilen
Look for Me - The Children of Gaza, 3 min  -  Tone Andersen
Løshunder, 35 min  -  Sutharsan Balasubramaniam
Mekanisk<->Organisk, 5 min  -  Ivar Smedstad
Motholic mobble part 2, 5 min  - Kaia Hugin
Nemesis, 9 min  -  Stian Hafstad
Nødutgang, 14 min  - Tomas Haugland Solli
November, 14 min  -  Guro Ekornholmen
Omsorg, 3 min  -  Bjørn Arne Odden
Parat, 13 min  -  Magne Pettersen
Pistasj, 9 min  -  Martin Lund
Re-reading Rambo, 6 min  -  Arne Vinnem
Sammensvergelse, 8 min  -  Peter Q - Piotr Kuzinski
Scratch, 35 min  -  Jakob Rørvik
Sinna Mann, 20 min  -  Anita Killi
Skylappjenta, 9 min  -  Iram Haq
Slåsskampen, 7 min  -  Keio Åstein, Dag Åstein
Spilleregler, 7 min  -  Ingvill Sunnby
Syden, 7 min  -  Jøran Wærdahl
The Shit, 6 min  -  Bengt Gabrielsen
To have or not to have, 1 min  -  Anniken Hoel
Twende, 23 min  -  Lindsay Sanner
Vann og ventebrød - en helnorsk syretrip, 11 min  -  Henrik Martin K. Dahlsbakken
Violent Sorrow Seems a Modern Ecstasy no. 2., 12 min  -  Jorunn Myklebust Syversen
We will all be stars, 27 min  -  Helen Komini Olsen

 
Musikkvideo
Bazooka Boppers - Believe me, 5 min  -  Christian Isak Isaksen
Beady Belle - Self-fulfilling, 4 min  -  Linda Fagerli Sæthren
Blackpowdershooter - Bet Your Love Is Neat, 4 min  -  Ronald Kabícek
Calvin Harris - Not Alone, 4 min  -  Christian Holm-Glad
Captain and me - Happy New Year, 3 min  -  Iram Haq
Datarock - Give it up, 3 min  -  Mats Andersen, Øystein Fykse
Dead Hoodlums - No Cowboy, 3 min  -  Ritxi Ostáriz
Frank Znort Quartet - Jerry the Junker, 4 min  -  Gunnar Knutsen
Gatas Parlament - Selv de med tro, 3 min  -  Ulfdawg
Gatas Parlament - Unger, 4 min  -  Ulfdawg
Grand Island - Love in Decay, 4 min  -  Lars Einar Skageberg
Harrys Gym -Top of the Hill, 5 min  -  Vibeke Heide
Heroes and Zeroes - Cipramillion, 4 min  -  Mikolaj Watt, Khim Tengesdal, Thomas Skaara
Karin Park - Cant stop now, 3 min  -  Mats Andersen, Øystein Fykse
Karpe Diem - Krølla 50-lapp Y`All, 3 min  -  Sveinung Gjessing
Kite -The Baggage, 5 min  -  Mats Kokvik
Lorraine - When I Return To The World, 4 min  -  Motorfinger; Darri Thorsteinsson
Madcon - Dandelion, 4 min  -  Andreas Paleologos
Maribel -Taste the Trash, 3 min  -  Lars Petter Pettersen
Name - Hand me Down, 3 min  -  Benedicte Aubert Ringnes
Nils Bech - Curious Love, 4 min  -  Janne Amble, Christian Aass
Pulverhund - America, 4 min  -  Lars Einar Skageberg
Schtimm - Dead, Sparks &Wine, 5 min  -  Thor Erling Brenne
Skambankt - O dessverre, 4 min  -  Stian Kristiansen
The National Bank - Home, 4 min  -  Kaveh Tehrani


Norske dokumentarfilmer

Den Gode Kapitalist, 55 min  -  Line Hatland
Dette er min stemme, 31 min  -  Line Johannessen, Sverre Pedersen
Et svik mot oss alle, 55 min  -  Marianne Kleven
Exil - der virkeligheten ikke teller, 48 min  -  Erlend Eidsem Hanssen
Fredskarusellen, 28 min  -  Anne Kjersti Bjørn
Guds datter, 35 min  -  Silje E. Jacobsen, Christian Westheim Jensen
Jakten på hukommelsen, 80 min  -  Thomas Lien
Jezidi, 52 min  -  Anja Breien
Killing Girls, 80 min  -  David Kinsella
Kvinner i hvitt, 47 min  -  Gry Winther
Med livet som flyttelass, 29 min  -  Stig Andersen
Moderne slaveri, 120 min  -  Thomas Robsahm, Tina Davis
Presidenten fra Bastøy fengsel, 58 min  -  Charlotte Røhder Tvedt
Reinprinsessen, 28 min  -  Nils John Porsanger
Rock Heart Beijing, 60 min  -  Karen Winther
SolvangNytt, 33 min  -  Ilze Burkovska Jacobsen
Trenger du fagfolk til ditt neste prosjekt?
Sjekk vårt bransjeregister.
 
Database med filmer som er produsert med tilskudd fra Filmkraft Rogaland eller Filmkraft Invest.
Portal for levering av søknander om utvikling og produksjon av kortfilm, dokumentar, TV-serie, spillefilm og dataspill i tillegg til kompetansehevende tiltak..  
Ta kontakt med oss i Filmkraft.
{{teaser1:html}}
{{teaser2:html}}
{{teaser4:html}}